Modelistlik Kursu

Bilgisayarlı Modelistlik Kursu

Tekstil sektöründe, iş olanakları geniş bir meslek olan bilgisayarlı modelistlik alanında, deneyimli eğitmenler tarafından sunduğumuz bilgisayarlı modelistlik kursu ile siz de profesyonel bir modelist olabilirsiniz. Bilgisayarlı modelistlik eğitimini, bu alanda iş sahibi olabilmeniz adına gerekli tüm konular ile ele alan ve öğrenmenizi amaçlayan bir kurstur.

Kursun işleyişi, moda alanında kariyer yapmak isteyen, bilgisayarlı modelistliği öğrenerek, bu alanda meslek sahibi olmak ve gelir elde etmeyi düşünenler için özel olarak hazırlanmıştır ve dolu bir içeriğe sahiptir.

Kursun içeriği

Bilgisayarlı modelistlik kursu, hem modelistlik alanında en son bilgisayar tasarım teknolojilerine hakim, hem de bu teknikler ile yaratıcılığını birleştirerek, ortaya profesyonel çalışmalar çıkaracak meslek elemanları yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Kursun içeriğinde modelistlik ile ilgili, her modelistin bilmesi gereken temel ve teknik bilgiler verilmektedir.

Pantolon, etek ve diğer ana beden kalıplarının çıkarılma tekniklerini öğrenmek ve diğer baz kalıplar üzerinde, tasarım çalışmaları yapabilmek adına dersler verilmektedir. Bilgisayar ortamında kalıp hazırlama teknikleri ve uygulamaları, çıkarılan kalıpların bilgisayar ortamına serileme işlemlerinin yapılması da kurs kapsamında verilen eğitimlerdendir.

    KURSA KAYDOL

    Ücretsiz danışma için randevu talep edin.

    Kursun sonunda ne kazanacaksınız?

    Bilgisayarlı modelistlik alanında çalışarak, uzun yıllar boyunca tekstil sektöründe yer almak istiyorsanız, bu kurs size göre. Eğitimin ardından kurs katılımcılarının temel modelistlik çalışmalarını, hem el çizimi ile hem de bilgisayar programı kullanarak yapabilmesi hedeflenmektedir.

    Kurs, bu alanda çalışmayı düşünenlerin bilmesi gereken bilgileri vermekte, edinilmesi gereken temel tecrübeyi sunmaktadır.