• Bize Ulaşın
  0212 433 49 09 / 10
 • E-Mail
  info@yeninesilmeslekkursu.com
 • Adres
  Çınar,İstanbul Cd.No:6,34200 Bağcılar

Bilgisayarlı Muhasebe uzmanı olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

Muhasebe, birçok farklı sektörde ve şirkette iş olanaklarının geniş olduğu bir alan. Günümüzde kurumsal şirketlerin bünyesinde yer alan muhasebe departmanlarında, bilgisayarlı muhasebe alanında uzman olan kişiler çalışmaktadır. Her şirket için zorunlu olan muhasebe işlemleri, iş olanaklarının genişliği ile tercih sebebidir. Peki, bu alanda deneyim sahibi olmayan bir kişi için, bilgisayarlı muhasebe alanında çalışma noktasında hangi konulara, nelere hakim olmak gerekiyor? Bilgisayarlı muhasebe uzmanı olmak istiyorum diyen biri için, hangi alanlarda bilgi sahibi olmak katkı sağlar, bu soruların yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Bilgisayarlı muhasebe alanında, hangi konulara hakim olunması gerekir?

Muhasebe, bugün hemen hemen tüm işlemlerin dijital ortamda yönetildiği bir alandır. Bu anlamda, bilgisayarlı muhasebe alanında profesyonelleşmek isteyenler, bu programların ve tüm dijital süreçlerin, e fatura başta olmak üzere dijital dönüşümün tüm ayaklarını bilmek zorundadır. Bilgisayarlı muhasebe konusunda uzmanlaşmak ve çalışmak isteyen birisi, aşağıdaki konularda bilgi sahibi olmalıdır:

 • Hesap planlaması
 • Ticari işletmeler mevzuatları
 • Muhasebe evraklarının, defterlerin yönetimi
 • Fatura, fiş, irsaliye gibi belgeler
 • Makbuzlar, saklanacak ve ibraz edilecek belgeler
 • E-arşiv- e-fatura gibi uygulamalar

Bilgisayarlı muhasebe alanında çalışacak kişiler, klasik muhasebe bilgilerinin yanı sıra, online tabanlı sistemlerin yönetimine de yüksek ölçüde hakim olmalıdır. Bilgisayarlı muhasebe kursu, bu alanda bilinmesi gereken ticari programların, muhasebe programlarının yönetimine dair teorik ve uygulamalı bilgileri, size sunacaktır.

Bilgisayarlı muhasebe kursu size ne sağlar?

Muhasebe alanında alacağınız eğitim ile, hem teknik hem de uygulamalı olarak edineceğiniz bilgiler, sizi bu alanda profesyonel bir şekilde çalışma ve çeşitli pozisyonlara girerek, uzun yıllar boyunca çalışmanızı sağlayacak. Ancak bilgisayarlı muhasebe kursunun, onu online muhasebe kursları başta olmak üzere diğer kurslardan ayıran en önemli artısı, size iş bulma konusunda destek vermesidir. Bir kursu tamamladıktan sonra, elinizde bu uzmanlığınız ile ilgili belge dahi olsa, iş bulma süreci zorlu geçebilmektedir. Bu durumda sorun yaşamamak adına, bilgisayarlı muhasebe kursunun ardından, kursunuz size iş bulma konusunda sektörel ve şirket bazlı olarak, yönlendirmelerde ve destekte bulunacaktır. Buradaki amaç, yalnızca kurs ile mesleki donanım verme dışında, iş bulma sürecini de tamamlayarak sizi meslek sahibi yapmaktır.