• Bize Ulaşın
    0212 433 49 09 / 10
  • E-Mail
    info@yeninesilmeslekkursu.com
  • Adres
    Çınar,İstanbul Cd.No:6,34200 Bağcılar

Grafik Tasarımcı olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

Grafik tasarım, her geçen gün daha da hayatımızın içinde yer alan bilgisayar teknolojilerinin de etkisi ile, iş olanağı son derece geniş alanlardan bir tanesidir. Çeşitli grafik tasarım programlarına, teknik anlamda hakim olan ve yaratıcı dokunuşlar ile, ortaya kaliteli tasarımlar çıkarabilenler, grafik tasarım mesleğinde ciddi ilerlemeler kat ederek, gelir elde edebilir. Geçerli meslekler arasında üst sıralarda olan grafik tasarımcılığın, iş olanakları son derece geniş. Reklam ajansları, fotoğrafçılık alanı, matbaa işleri, mimari, moda, gazetecilik, basım ve yayın evleri, internet şirketlerinin tasarım departmanları olmak üzere, grafik tasarımcıların çalışabilecekleri birçok pozisyon söz konusudur. Gelişen reklam dünyasında ve içinde olduğumuz internet çağında, grafik tasarımcılar yalnızca belli işlerde çalışan değil, freelance olarak evden, iş yerinden uzakta serbest bir şekilde gelir elde etme şansına da sahipler. Peki profesyonel bir grafik tasarımcı olarak ne yapmak gerekiyor? Çeşitli kaynaklardan, grafik tasarıma dair bilgiler edinerek, alanında uzman bir tasarımcı olmak mümkün müdür?

Grafik tasarımcılar hangi programlara hakim olmalı?

Grafik tasarımcılar, kendi alt dalları içinde, farklı ihtiyaçlara hitap eden farklı programları bilmesi gereken kişilerdir. Grafik tasarım alanında çalışmak isteyenlerin mutlaka bilmesi gereken programlar arasında Adobe Photoshop, Indesign, Illustrator, Coreldraw gibi programlar yer alıyor. Bu programlara hakim olan grafik tasarımcılar, başta logo ve amblem tasarımları olmak üzere broşür, el ilanı, afiş, bilboard gibi tasarım çalışmalarını başarı ile yapabilecekleri gibi aynı zamanda mobil uygulama tasarımı geliştirme, web site arayüzü tasarlama, internet siteleri için banner tasarlama gibi çalışmaları da yapabilecek noktaya gelebilmektedir.

Grafik tasarım alanında çalışmak istiyorsanız, kursa katılmalısınız

Tasarımcı olmak isteyenler için, bugün internette birçok farklı kaynak var. Ücretli eğitimler, tasarım eğitimi videoları bunlardan bazıları. Ancak giriş düzeyde bilgi sahibi olmanızı sağlayan bu kaynaklar, profesyonel bir grafik tasarımcı olmanız adına yeterli bilgiyi vermemekte. Grafik tasarım alanında çalışabilmek istiyorsanız, bu konuda profesyonel eğitmenlerden kurs almalı ve kendinizi uygulamalı eğitim ile geliştirmelisiniz. Grafik tasarım profesyonellerinin yer aldığı eğitmen kadrosu ile, sizi bu alanda bir uzman yapmayı amaçlayan grafik tasarım kursu, mesleki yeterliliğinizi ve teorik, pratik bilgileri size vererek, meslek sahibi olmanızı sağlamaktadır. Grafik tasarım kursunun, diğer kurslardan en önemli farkı ise, sizi bu konuda iş bulmanız konusunda desteklemesidir. Grafik tasarım alanında meslek sahibi olmayı ve iş bularak, gelir elde etmeyi hedefleyen kurs katılımcılarına, hangi sektör ve şirketlerde iş bulunabileceğine dair yönlendirmeler yapılarak, iş bulmalarına destek verilmektedir.

Çağımızın en popüler mesleklerinden biri olan grafik tasarımcılık, her yaştan insanın rahatlıkla öğrenebileceği, bilgisayarlara hakimiyeti olan ve tasarlamayı, ortaya yaratıcı sonuçlar çıkarmayı seven herkesin severek yapabileceği bir iş. Siz de bu alanda bilgi sahibi olarak, uygulamalı grafik tasarım eğitimi ile meslek edinmek istiyorsanız, grafik tasarım kursuna hemen başvurabilirsiniz.