• Bize Ulaşın
  0212 433 49 09 / 10
 • E-Mail
  info@yeninesilmeslekkursu.com
 • Adres
  Çınar,İstanbul Cd.No:6,34200 Bağcılar

Manikür Pedikür uzmanı olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

İş bulma imkanı geniş bir alanda bilgi sahibi olmak istiyorsanız, güzellik salonlarından kuaförlere, otellerden hastanelere ve kozmetik firmalarına kadar, oldukça geniş bir alanda çalışabilmenize olanak tanıyacak manikür pedikür uzmanlığı, iş potansiyeli yüksek alanlar içinde. Manikür pedikür uzmanlığı ile, farklı sektörlerde, iş bulma konusunda problem yaşamadan, uzun yıllar boyunca para kazanabilir, uzmanlaşabilir ve hatta, ilerleyen dönemde kendi işletmenizi dahi açabilirsiniz. Peki manikür pedikür uzmanı olmak isteyenler nelere dikkat etmeli, ne yapmalı? Manikür pedikür mesleği edinmek isteyenlerin, mutlaka bilmesi gerekenleri sıraladık.

Hangi konularda bilgi sahibi olmalısınız?

Manikür pedikür uygulamaları yapmak, bilindiğinin aksine yalnızca belli işletmelerle kısıtlı kalmış bir alan değil, yaygın talep olan önemli bir meslek dalıdır. Manikür pedikür, artık birçok büyük otelde bir departman haline gelen, güzellik salonlarının tamamında ayrı bir hizmet alanı, kuaförlerde ise olmazsa olmaz bir departmandır. Dolayısı ile, manikür pedikür uzmanı olmak istiyorsanız, el ayak bakımına dair bilmeniz gereken standart uygulamaların yanı sıra, aynı zamanda aşağıdaki konularda da bilgi sahibi olmalısınız:

 • Hijyen ve sterilizasyon
 • Müşteri ve satış ilişkileri
 • Tırnak problemleri ve tırnak hastalıkları
 • Güzellik salonu açma ve işletme

Gördüğünüz üzere, manikür pedikür alanında bilgi sahibi olmak ve iş yapmak adına, bilmeniz gereken geniş bir içerik söz konusu. Bundan ötürü, manikür pedikür alanında meslek edinmek istiyorsanız yalnızca el ayak masajı, nail art ya da kalıcı oje sanatı, parafin ve peeling gibi standart uygulamalara değil, aynı zamanda işletme yönetimine dair de bilgiler edinmelisiniz. Bu da, size profesyonel bir manikür pedikür kursunun sağlayacağı, önemli ve sonuç odaklı, etkili bir kurs programı ile olabilir.

İş bulma konusunda destek veren profesyonel bir kursa katılın

Manikür pedikür alanında uzmanlaşmak istiyorsanız, yalnızca birtakım işletmelerde çıraklık yaparak ya da çeşitli kaynaklardan, bu alanla ilgili yapmanız gerekenleri araştırarak değil, aynı zamanda profesyonel eğitmen kadrosundan oluşan bir manikür pedikür kursu alarak da büyük bir adım atabilirsiniz. Meslek kursları kapsamındaki manikür pedikür kursları, bu alanda çalışmak, meslek sahibi olmak isteyenler için geniş bir içeriğe sahip kurslar. Uygulama ağırlıklı olan manikür pedikür kursu, kurs sonucunda bu alanda çalışabilmeniz adına, bilmeniz gereken teorik ve pratik tüm bilgileri size vererek, donanımlı biri olarak kursu tamamlamanızı sağlıyor. Ancak en önemlisi de, manikür pedikür konusunda iş bulmak istiyorsanız, kurs, size meslek sahibi olmanız konusunda, iş bulma sürecinizde de yardımcı oluyor. Manikür pedikür kursu ile siz de, güzellik, bakım, kozmetik sektöründe bir iş sahibi olabilir, gelecekte kendi işinizi kurabilirsiniz.