• Bize Ulaşın
    0212 433 49 09 / 10
  • E-Mail
    info@yeninesilmeslekkursu.com
  • Adres
    Çınar,İstanbul Cd.No:6,34200 Bağcılar

Bilgisayarlı Stilist olmak isteyenlerin bilmesi gerekenler

İş imkanı geniş bir alan olan stilistlik dalında bilgi ve deneyim sahibi olmak, tekstil sektöründe ve bazı meslek alanlarında, çeşitli pozisyonlarda rahatlıkla yer bulmak anlamına geliyor. Teorik bilgilerle, pratik uygulamaları bir araya getiren bilgisayarlı stilistlik dalı, alacağınız bir eğitim ile sizin de mesleğiniz olabilir. Peki bilgisayarlı stilistlik alanında çalışabilmek için, hangi bilgilere, hangi konulara hakim olmak gerekiyor? Tekstilden modaya, birçok alanda iş bulma şansları olan bilgisayarlı stilistlerin, neleri bilmesi gerektiği ve hangi alanlarda kendisini geliştirmesi gerektiği sorularına yanıt verdik.

Bilgisayarlı stilistler hangi programlara hakim olmalı?

Bilgisayarlı stilistlik alanında, tekstil grafiğinde çok tercih edilen popüler tasarım programlarına hakimiyet önemlidir. Program teknik bilgisine hakim olmanın dışında, temel tekstil bilgilerine de hakim olunması önemlidir. İkisi bir araya geldiği ve yaratıcı düşünce eklendiğinde ise, ortaya harika sonuçlar çıkmaktadır. Bilgisayarlı stilistlik alanında çalışmak isteyen kişiler, temel olarak Photoshop, CorelDraw ve Illustrator programlarına hakim olmalı. Bu programlar dışında, sektör ve işe göre ihtiyaç duyulabilecek farklı bilgisayar programlarının bilinmesi de, kesinlikle bir katkı sağlayacaktır. Bu programlarda teknik becerisi üst düzeyde olan bir stilist, giysi ve aksesuar çizimlerinde, model tasarımında, desen giydirme ve renk değiştirme gibi uygulamalarda son derece rahat çalışabilecektir.

Bilgisayarlı stilistler hangi konuları bilmeli?

Bilgisayarlı stilistler, temel olarak tasarım konularında yüksek bir hakimiyete sahip olmalıdır. Bunun dışında silüet çizimi, teknik giysi çizimleri, artistik tekstil ürünleri, süsleme teknikleri ve aksesuar tasarımı da, stilistlerin bilmesi gereken alanlar içindedir. Tekstil malzeme bilgisi, tekstil koleksiyonu oluşturmaya dair bilgilere sahip olmak da, iyi bir bilgisayarlı stilistin özelliklerinden olmalıdır. Peki hem tekstil alanında teknik bilgi, hem de bilgisayarlı tekstil tasarımına ilişkin teorik ve uygulamalı bilgilere nasıl ulaşabilirsiniz? Sıfırdan bilgisayarlı stilist olmak için yapmanız gereken, alanında uzman bir eğitmen ekibinden bilgisayarlı stilistlik kursu almaktır. Bilgisayarlı stilistlik kursu, size birçok anlamda fayda sağlayacaktır.

Bilgisayarlı stilistlik kursunun avantajı nedir?

Stilistlik kursları, ister online bir eğitim içeriği, isterseniz de normal bir kurs olsun, size mesleki anlamda bilmeniz gerekenleri vermenin yanı sıra, iş bulma konusunda da sizi desteklemelidir. Eğer böyle bir şey sunulmuyorsa, stilist olarak iş bulmanız daha zor olacaktır. Profesyonel eğitmen kadrosu ile hizmet sunan bilgisayarlı stilistlik kursu, size kursu tamamladığınızda iş bulmanız konusunda destek vermektedir. Bilgisayarlı stilistlik kursunu tamamladıktan sonra, kurs size, hangi sektör ve şirketlerde, hangi pozisyonlarda çalışabileceğinize dair yönlendirme yapmakta ve iş bulma sürecinizi desteklemektedir.